Crowdstrike 24H of SPA 2023

2023-07-03 20:26:58

Wyścig 24H Spa to jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych imprez wyścigowych na świecie. Został zapoczątkowany w 1924 roku, rok po pierwszym wyścigu 24H Le Mans, jako rywalizacja samochodów sportowych na 15-kilometrowym torze drogowym między miejscowościami Francorchamps, Malmedy i Stavelot. Od 1979 roku wyścig odbywa się na obecnym torze Circuit de Spa-Francorchamps, który ma długość 7,004 km i słynie z takich zakrętów jak Eau Rouge, Raidillon czy Blanchimont. Wyścig 24H Spa był częścią różnych mistrzostw i kategorii, takich jak Europejska Formuła 2, Europejska Formuła 3, Europejskie Mistrzostwa Samochodów Turystycznych, Światowe Mistrzostwa Samochodów Sportowych, Światowe Mistrzostwa Wytrzymałości czy FIA GT Championship. Obecnie wyścig jest częścią GT World Challenge Europe Powered by AWS i Intercontinental GT Challenge.

Wyścig 24H Spa 2023 był pełen emocji i niespodzianek. Zwycięzcą został zespół **Rowe Racing** z numerem **98**, który prowadził **BMW M4 GT3**. Za kierownicą tego samochodu zasiadali **Phillip Eng, Marco Wittman i Nicholas Yelloly**. To trzecie zwycięstwo w 24H Spa dla Rowe Racing i dla Enga.

Na drugim miejscu uplasował się zespół **Akkodis ASP Team** z numerem **88**, który startował **Mercedesem-AMG GT3**. Kierowcami tego samochodu byli **Raffaele Marciello, Timur Boguslavskiy i Jules Gounon**. Gounon wyprzedził Nickiego Thiima w zaciętej walce w ostatnich 30 minutach wyścigu.

Na trzecim miejscu znalazł się zespół **Scherer Sport PHX** z numerem **17**, który jeździł **Audi R8 LMS GT3 EVO II**. Za sterami tego samochodu siedzieli **Luca Engstler, Kelvin van der Linde i Nicki Thiim**. Thiim musiał się bronić przed atakami Kevina Estre z Porsche, który ostatecznie zajął czwarte miejsce.

W kategorii Gold Cup zwyciężył zespół **Optimum Motorsport** z numerem **5**, który prowadził **McLaren 720S GT3 EVO**. Kierowcami tego samochodu byli **Sam de Haan, Tom Gamble, Charlie Fagg i Dean Macdonald**. Zajęli oni dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

W kategorii Silver Cup najlepszy był zespół **GRT - Grasser Racing Team** z numerem **85**, który startował **Lamborghini Huracan GT3 EVO 2**. Za kierownicą tego samochodu zasiadali **Clemens Schmid, Benjamin Hites, Glenn van Berlo**. Zajęli oni siedemnaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

W kategorii Bronze Cup triumfował zespół **Huber Motorsport** z numerem **20**, który jeździł **Porsche 911 GT3 R (992)**. Kierowcami tego samochodu byli **Antares Au, Tim Heinemann, Jannes Fittje i Matteo Cairoli**. Zajęli oni trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyścig 24H Spa 2023 był nie tylko sportowym spektaklem, ale także świętem motoryzacji i pasji do jazdy. Pokazał różnorodność i piękno samochodów GT3, które rywalizowały ze sobą na jednym z najpiękniejszych i najtrudniejszych torów na świecie. Pokazał też umiejętności i charakter kierowców, którzy musieli zmierzyć się z trudnymi warunkami pogodowymi, zmianami dnia i nocy, zmęczeniem i presją. Pokazał wreszcie emocje i radość zwycięzców, którzy osiągnęli swój cel po 24 godzinach ciężkiej walki.

Jeśli chcesz obejrzeć podsumowanie tego wydarzenia, możesz kliknąć na ten link do filmu na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=BN-CmLAKecI

Jeśli chcesz śledzić następny wyścig 24H Spa, zapraszamy do naszej strony www.spotnride.com/home, gdzie znajdziesz informacje o terminie, uczestnikach i sposobach oglądania. Możesz też dołączyć do naszej społeczności miłośników samochodów i podróży, która łączy ludzi, którzy chcą jeździć i odkrywać nowe miejsca. Z nami możesz tworzyć własne trasy, zapraszać innych do wspólnych przejażdżek, oceniać i komentować miejsca, które odwiedziłeś, a także korzystać z ofert i zniżek od naszych partnerów. Nie czekaj, zarejestruj się już dziś.